Koronavirové onemocnění by se svým způsobem dalo přirovnat ke klasické chřipce. Bohužel většina lidí po celém světě ani nezná přesnou definici chřipky. Myslí si, že v momentě, kdy mají rýmu, jedná se automatický o chřipkové onemocnění. To jste však na velkém omylu, chřipkové onemocnění je daleko horší. Doprovází ho bolesti, únava, teplota a další nepříjemné příznaky.
Co jíst při koronaviru?
Jak jistě sami víte, lék ani vakcína prozatím na koronavirové onemocnění neexistuje. Podobné je to i u chřipky. Ani na tu nezabírají žádné antibiotika či jiné léky. Musíte se tedy smířit se stravou, která vám příznaky tohoto onemocnění sníží. Samozřejmě dále se budete muset řídit jistými pravidly. Rozhodně nebudete moct vykonávat fyzický náročné činnosti, a to platí i v domácí karanténě. Nejideálnějším místem pro vás je postel, kde strávíte veškerý svůj volný čas. Na lécích a vakcínách se momentálně pracuje. Kdy ovšem budou není ještě doposud známo. Pojďme se podívat co jíst při koronaviru.
Ještě, než si však sdělíme stravu při koronavirovém onemocnění, je potřeba se podívat na celkovou léčbu. V předchozím odstavci jsme vám ji mírně naznačili. Léčba koronavirového onemocnění probíhá formou symptomatik. Jinými slovy to znamená, že se lékaři zaměřuji na příznaky onemocnění. Právě na to byste se měli zaměřit i vy. Jestliže nebude váš stav vážný, lékaři vám doporučí klidový režim. Doma se tedy budete muset zaměřit na příznaky. Vaším cílem bude je výrazně snížit pomocí klidového režimu a stravy, o které si více povíme v následujících odstavcích.
Strava a pitný režim
Nejprve se podíváme na pitný režim. Ten se musí doporučovat ještě před samotným vypuknutím nemoci. Jedná se o jeden z faktoru, co se týče prevence. I při chřipce se musíte soustředit na dostatečné množství tekutin. Nesmíte zapomínat na fakt, že při teplotě ztrácíte tekutiny, protože se zkrátka potíte a vaše tělo je tedy vylučuje. Vy je musíte pomocí pitného režimu opět doplnit. V žádném případě vám nebude stačit vypít dva litry tekutin denně. Dále je také důležité se soustředit na to, jakou tekutinu pijete. Doporučuje se čistá voda, bylinkové čaje a vitamíny.
Dobrým příjmem je i mléko. Pokud na něho nemáte alergii a chutná vám, zapojte ho do svého pitného režimu. To platí celkově o mléčných výrobcích. Zaměřit se rovněž můžete i na jiné mléčné výrobky, mezi které patří jogurty nebo tvaroh. Zvlášť jogurty jsou vhodnou potravinou na boj proti koronavirovému onemocnění. Mléčné výrobky obsahují většinou velké množství potřebných vitamínů, a to především vitamín D. Dále pak i zásobárnu probiotik. Jsou bezpochyby vhodnými potravinami, které musíte do svého jídelníčku zapojit.
Jakou stravu ještě do boje zapojit?
Co jíst při koronaviru? Asi vám nemusíme připomínat, že důležité je i ovoce a zelenina. Ta patří mezi běžnou stravu i v momentě, kdy jste plně zdraví. Pokud vás ale nečekaně koronavirové onemocnění napadlo, bez ovoce a zeleniny se neobejdete. Mezi nejvyhledávanější ovoce patří například jablka nebo banány. Dále pak pomeranče a mandarinky. Ze zeleniny zase vyhledávejte mrkev, petržel, celer nebo smoothie nápoje. Ty můžete střídat, ať už si namícháte ovoce nebo zeleninu. Skvělou potravinou je také česnek, díky své síle léčiv a potřebných složek pro vaše tělo.
V neposlední řadě se zaměřte také na zázvor. Opět se jedná o silnou potravinu. Ze zázvoru si budete moct dělat různá jídla nebo nápoje. Často můžete v obchodech narazit na zázvoro-pomerančové džusy. Proč to tedy nezkusit? Společně s česnekem vašemu tělu dodáte vše potřebné, co v danou chvíli potřebuje. Naopak se vyhněte průmyslově zpracovaným potravinám, alkoholu, kofeinu a tučným jídlům nebo jídlům, která by mohli škodit vašemu žaludku. Je dobré se soustředit pouze na ta jídla, která vám bezesporu mohou pomoci. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu.