Nerozhodnost patří mezi obtížné zvyky většiny českých občanů. Občas nastane situace, kdy zkrátka daná osoba neví, na jakou stranu se má postavit nebo jakou možnost zvolit. V takovém případě je to zcela normální. Pokud se však situace dost často opakuje, měli byste s tím začít něco dělat. Jak na nerozhodnost, která vám nedá spát? Tipů je několik, konečný výsledek záleží na vás.
Jak na nerozhodnost?
Jestliže je nerozhodnost u vás tím největším problémem, počítejte s tím, že nebudete mít snadný život. Pokaždé, co přijde relativně složitá situace, vy ztvrdnete, protože nebudete vědět, jak máte zareagovat, zda nabídku přijmout či odmítnou. Pokud mimo jiné máte sny a cíle, kterých chcete dosáhnout, je to o to komplikovanější. Člověk se sny a cíli, který trpí nerozhodností nedocílili toho, co chce tak snadno, jako jiná osoba. Většinou svou šanci zahodí nebo neodpoví včas.
Nerozhodnost je často způsobována strachem. Dotyčná osoba si v hlavě přehrává události, co by se mohlo stát, pokud by například nabídku přijala. Jakmile se objeví jeden negativní projev, po chvíli přemýšlení se protistrana dočká odpovědi v podobě ne. Takto ale přemýšlet nesmíte, musíte zkrátka přijmout sebe takové, jací jste a s tím i vše kolem sebe. Nemějte strach říct ano, a to i přes to, že máte obavy, strach nebo nejistotu. Daleko lepší je říct ano než toho v konečném důsledku litovat.
Relaxace a terapie
Nerozhodnost je svým způsobem psychický problém, který ovšem má své řešení. Člověk trpící nerozhodnosti může například relaxovat po dobu jedné hodiny, a to každý den do té doby, než se plně zbaví svých obav, strachu apod. Pokud nebude tato metoda zabírat, lze vyhledat terapii a chodit tak k odborníkovi, který vám bude ukazovat, jaké máte možnosti a učit vás zbavit se vlastního strachu.
Pamatujte si, že nerozhodnosti se může zbavit skutečně každý, jestliže se rozhodnete to ignorovat, budete to mít daleko komplikovanější. Tím máme na mysli jak léčbu, tak i svůj život.