Lepší výdrž při sportu by chtěl mít každý aktivní sportovec, ať už jde o začátečníka nebo pokročilého jedince. Pokud si nevíte rady, jak se dále posunout, a přitom trénujete prakticky pořád, je čas se na to podívat z blízká. Trénink musí být prováděn správně, jinak vám budou hodiny v posilovně nebo venku na hřišti k ničemu. Můžete se zdokonalovat, co se týče síly, ale vaše kondice zůstane pořád na stejné úrovni.
Lepší výdrž při sportu
Zlepšit si fyzickou kondici není snadné, pokud ji potřebujete zítra kvůli soutěži nebo závodu, tak na to velmi rychle zapomeňte. Podobně, jako každá jiná aktivita, jde o běh na dlouhou trať a vyhrají jen ti, kteří mají trpělivost z ocele. Jestliže se na to necítíte, měli byste s tím skoncovat už teď, jinak budete investovat hodiny svého času do něčeho, co se vám nevyplatí, protože fyzickou kondici budete mít kvůli špatnému postupu pořád stejnou.
Při budování výdrže začínejte od samého začátku. Nesnažte se vyplýtvat svou energii při tréninku už po pěti minutách. Naopak byste si ji měli udržet co nejdéle, cvičte tedy ve svém středním tempu. Musíte zkrátka vydržet při tréninku alespoň 45 minut. Tím se bude posilňovat vaše cévní svalstvo. Toto cvičení musíte opakovat denně. Vaše tělo si tím navykne, což vede k budování fyzické kondice. Poté se můžete pomalu, ale jistě přesouvat dále.
Další způsob tréninku.
Nyní se pojďme podívat na další trénink, který vám s vaším problémem pomůže. Řeč je o intervalovém tréninku, který je výborný pro budování výdrže při sportu. Tady je nutné střídat několik cvičení velmi rychle po sobě. To znamená, že jeden cvik cvičíte nanejvýš 30 vteřin a hned v zápatí ho vystřídáte jiným cvikem. Je dobré kombinovat rychlé a pomalé cviky, jinak by se mohlo stát, že to přeženete.
Při jakémkoli tréninku je dobré myslet na to, že se neobejdete bez dostatečných zásob energie a glykogenu. V opačném případě budete ztrácet svou svalovou hmotu, protože si tělo nebude mít odkud brát potřebou energii.