Horečka vás většinou napadne společně s nachlazením nebo jakoukoliv virózou. Vysoká teplota se u nemocného člověka projevuje tím, že dotyčná osoba má poměrně horké čelo, což poznáte i dotekem dlaně. Jak by měla správně probíhat léčba horečky svépomocí? Na to se pojďte podívat společně s námi.
Pitný režim hraje roli
Pitný režim dokáže pomoc s několika nemocemi. Jde o jakousi základní péči u nemocné osoby, která by neměla být v žádném případě podceňována. Pokud se pitný režim nebude dodržovat, může být proces léčení poněkud delší. Navíc dochází postupem času u nemocného jedince k oslabení.
Horké polévky jsou hotovým zázrakem
Člověk napadený nachlazením a horečkou nemá na jídlo ani pomyšlení. I přes to byste při péči o takového člověka měli do něj něco dostat. Nejlepším řešením jsou horké polévky. Zaměřte se na velmi silný kuřecí vývar, který může v celkové léčbě nemocnému pomoct od nepříjemného trápení.
Studený zábal aneb na řadu přichází babské rady
Dalo by se říct, že studený zábal funguje odjakživa. Při této formě léčení je ale nutné soustředit se na to, aby nemocný jedinec měl zábal opravdu studený. Pokud jej totiž položíte na člověka s horečkou, nevydrží studený zábal příliš dlouho. Pravidelně jej tedy měňte.
Nikam nechodit a odpočívat v posteli
Další základní metodou léčení je odpočinek. Nemocný pacient by neměl vylézat z postele a provádět jakoukoliv fyzicky náročnou práci. Čím déle se bude v posteli potit, tím větší šance na rychlejší uzdravení bude mít. Budete-li dodržovat všechny výše zmiňované metody léčení, jistě to zvládnete svépomocí. Opatrnější buďte u malých dětí. V případě, že by horečka přetrvávala, na nic nečekejte a navštivte lékaře. Ačkoliv se to nezdá, může být horečka jak u malých dětí, tak dospělých jedinců nebezpečná. Onemocnění je chvilkové a při dlouhodobém trvání si není radno zahrávat.