Závislost na sociálních sítích se neprojevuje pouze u mladých lidí, ale i u dospělých. V kostce by se dalo shrnout, že je závislost u dospělých větší, než například u mladistvých nebo dětí. Dospělé osoby na sociálních sítích často vyhledávají svůj protějšek, se kterým se chtějí následně seznámit. Dává jim to pocit tajemství a zábavy, kterou by v osobním životě nepoznali.
Čím déle na sociálních sítích, tím lépe
Dopisování většinou jedna strana protahuje, protože nechce přijít o tajemství a zábavu, kterou prožívá. Kromě toho jsou lidé v reálném světě zcela odlišní, takže svůj podíl vinny nese i možná zklamání. Teď jsme si přiblížili svět dospělých a jejich závislost. Co ovšem na sociálních sítích hledají děti? Často jde o přátelství prostřednictvím počítačových online her.
Není dítě, které by si online svět počítačových her nezkusilo. Jakmile se ve hře seznámí s novým kamarádem, okamžitě si jej přidávají do přátel na sociálních sítích, nejčastěji pak na Facebook. Tady by měli zasáhnout rodiče, a to z toho důvodu, že mohou být tyto sociální sítě velmi nebezpečné. Pojďme se podívat, co tam může vašim dětem hrozit.
Závislost na sociálních sítích není správná
O správnosti, co se týče závislosti na sociálních sítích bychom mohli vyprávět hodiny. Ve zkratce vám však sdělíme, proč jsou podobné stránky pro vaše děti nebezpečné. Ať už se vaše dítě seznámí kdekoliv, nikdy neví, kdo se ukrývá na druhé straně. Bezpochyby se může jednat o dospělou osobu, která čeká na svoji oběť. Ti se zpravidla chovají jako děti a nemají tak problém usednou k počítačovým hrám.
Tam si vyberou svou kořist, a tím to všechno začíná. Z počátku se tváří, že na vaše dítě narazili ve hře náhodně, když potřebovali s něčím poradit. Jakmile nastane komunikace, přichází na scénu horší chvíle. Přátelstvím na sociálních sítích to začíná, osobní schůzkou to může končit. Závislost na sociálních sítích by měla být hlídaná.