Mnoho lidí se potýká ve vyšším věku se stařeckou demencí či Alzheimerem. Příčina Alzheimera je neznámá, to ale neznamená, že pokud nebudete trénovat paměť tak to nezměníte. Trénováním paměti toto onemocnění můžete oddálit. Co se týče stařecké demence, tak díky trénování paměti ji můžete zcela předejít. Jak si zlepšit paměť a předejít některým nemocem?
Aktivita je důležitá
Nikdy nikdo neřekl, že starší osoba nemůže hrát například badminton či dělat turistiku. Právě naopak, je to velmi důležité. Aktivita udržuje fyzický stav organismu. Jestliže budete sedět doma a koukat na televizi, vůbec vám to nepomůže. Akorát tak si způsobíte proleženiny. Zkuste začít chodit na procházky a čerstvý vzduch. Pokud nemáte s kým sportovat, pořiďte si pejska. Ten vás donutí chodit alespoň třikrát denně ven.
Choďte mezi lidi
Nemůžete celý život sedět zavření sami doma. Ovšem spousta starších osob to tak má. Jenže doma si nemáte s kým popovídat, a tím vám začnou chátrat vaše smysly. Musíte chodit mezi lidi. Zavolejte dětem či vnukům, jestli se k nim nemůžete zastavit na kávu. Pokud rodina nemá čas, vzpomeňte si na kamarády, i ti jsou totiž většinu času doma sami stejně jako vy. Jestliže se stane, že opravdu nikoho nemáte, zkuste se zapsat do nějakého klubu. Tam se seznámíte a budete chodit na výlety.
Čtení knih
Jestliže nevíte jak si zlepšit paměť, pomůže vám i čtení knih. Díky tomu získáte nové vědomosti a rozšíříte si slovník. Pokud nějakému slovu nebudete rozumět, najděte si jeho význam. Číst můžete romány, detektivky nebo také odbornou literaturu. Pokud se zajímáte o vesmír, zkuste si k tomu přesít i nějakou knížku.
Jak si zlepšit paměť doma?
Existuje mnoho léků na zlepšení paměti. Pomůžou vám ale? Pokud něco budete brát, nepomůže vám to tak, jak si můžete pomoct sami. Začněte luštit křížovky, osmisměrky či něco jiného. Dokázané je, že paměť nejlépe udržuje luštění sudoku. Na počítači také existuje spousta vědomostních her, díky kterým se udržíte ve skvělé kondici.