Ve správné kondici by chtěl být každý. O to více v dnešní době, kdy mezi námi řádí koronavirové onemocnění. Pokud ale nevíte, jak zvýšit imunitní systém a poté se cítit ve správné kondici, poradíme vám. Je důležité se však těmito tipy držet. Počítejte s tím, že budete muset předělat svůj životní styl. Jedině tak dosáhnete opravdového úspěchu.
Buďte v kondici a posilněte svou imunitu
V první řadě musíte pochopit, jak zvýšit svou imunitu. Kromě toho se musíte dostat do správné kondice, jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci. Začít můžete i klasickou chůzi. Postupem času lze přejít na rychlou chůzi, a to až do té doby, než dojdete k běhu. I klasická chůze vám může změnit život. Pochopitelně pouze z pohledu kondice. Ke zvýšení imunitního systému je potřeba změnit svůj jídelníček. Jestliže se ale nejprve zaměřujete na kondici, odpověď je jednoduchá. Začněte se více hýbat.
Neexistuje nic jednoduššího. Chůze je totiž každodenním chlebem každého člověka. Jen ne každý se ji věnuje tak, jak by měl. Doporučovaný počet kroků je za 24 h stanoven na hodnotě 10 tisíc. S největší pravděpodobností je tento počet pro vás obrovský. Na druhou stranu ho lze docílit, jestliže budete skutečně chtít. Většina těch, kteří se zajímají o zkvalitnění svého života hledá neustále výmluvy. Sám v nich věří, a to až do chvíle, kdy pro své zdraví nedělá prakticky nic. K chůzi můžete mimo jiné zařadit i jiné druhy sportu. Mezi ně patří například plavání.
Zvýšení imunitního systému
Zvýšit imunitní systém je možné hned několika způsoby. Znáte alespoň jeden z nich? Že ne? Pak je to například vitamínem C. Ten se nachází v ovoci nebo zelenině. Při nedostatečném množství ho snadno lze doplnit i prostřednictvím doplňků. Pro vaše dobro je ovšem lepší vybrat si ovoce nebo zeleninu. Jídelníček budete muset jinými slovy předělat. Imunitní systém nabízí i jiné důležité potraviny, ať už to jsou luštěniny nebo ryby. Obě tyto suroviny by v jídelníčku měly být přinejmenším jednou týdně.
Chůze je podle odborníků malou investicí s obrovskými výsledky. Abychom jich docílili, měli bychom podle některých denně ujít přibližně deset tisíc kroků, což je asi 7,5 kilometru. Jestli se vám to zdá moc, souhlasíme. „Pro začátečníky je to opravdu příliš a v podobném modu většina z nich nevydrží. A není to ani nezbytné. I kratší trasy můžou být přínosem. Reálné cíle jsou zkrátka pro trvale udržitelný pohyb podstatné,“ říká trenérka fitness Jana Havrdová. I ona považuje chůzi za vynikající způsob, jak udržet tělo v kondici a kila na uzdě.