Každý preferuje jiný dopravní prostředek. Zatímco někdo nemá problém cestovat prostřednictvím automobilu i několik desítek hodin, jiným se zdá tato forma dopravy poněkud nevýhodná a nepříjemná. Jen si představte, že sedíte v automobilu například více než 10 hodin. V mnoha ohledech nepomohou ani krátké přestávky. Právě z tohoto důvodu se lidé snaží cestovat letadlem. I zde ovšem můžete narazit, a to zvlášť v momentě, kdy pomocí letadla cestujete poprvé.
Jak neonemocnět z cesty letadlem?
Letadlo patří k nejohroženějším dopravním prostředkům, co se týče samotné nemoci. Podle statistik v letadle nastydne daleko více lidí než v jakémkoli jiném dopravním prostředku. Převážně cestující, kteří nejsou na tento dopravní prostředek zvyklí se vystavují vyššímu riziku. Pokud však budete dodržovat základní doporučení, která se dozvíte prakticky kdekoli, vaše šance na nastydnutí se rázem snižují a vy tak máte o to vyšší šance na to, že dorazíte zdraví. Ještě před tím si však povíme, proč je zde riziko větší. Je to zapříčiněno velkým množstvím bakterií a virů, které se v letadlech nacházejí.
Mezi nejzákladnější prevenci patří vyhýbání se kontaktu rukou a obličeje. To platí konec konců všude. Jestliže jste na místě, kde na určitou věc sahá velké množství lidí, nikdy si následně nedávejte své ruce na obličej a už vůbec ne do pusy. Příkladem může být například městská hromadní doprava, nákupní centra, která nabízejí vozíky nebo košíky a letadlo. Jakmile se bakterie nebo viry dostanou na vaše ruce a vy je poté dáte na obličej, snadno se mohou přenést. Dodržujte tedy základní hygienu kolem vašich rukou a noste u sebe neustále dezinfekci. Aplikovaní je snadné, takže se nemáte čeho bát.
Hygiena je vůbec základem při cestování letadlem
Hygiena se netýká pouze rukou. Hygienická pravidla patří mezi vůbec nejzákladnější pravidla při cestování letadlem. Letadlo je skutečně ohrožené místo, co se týče bakterií a virů, takže proti němu můžete bojovat jedině pomocí správné a časté hygieny. Do základní hygieny patří mytí nebo vydezinfikování rukou, vlhčené kapesníčky na utření stolku nebo jiné základní pomůcky. O to více to platí v momentě, kdy s vámi letí vaše děti. Po celou dobu letu je nemáte možnost hlídat, a tak je nutné je seznámit se základními hygienickými návyky v letadle. Trvejte na tom, aby vše dodržovaly.
Hygienické ubrousky byste si měli vzít s sebou i ve chvíli, kdy jdete na toaletu. Právě zde se nachází velké množství bakterií a virů. Musíte myslet na to, že se o letadlo dělí velké procento uživatelů z celého světa, takže jde o daleko více závažnější místo, než například najdete ve vlaku nebo autobusu. Pokud letíte jen krátkou cestu, je ideálním řešením se toaletě v letadle plně vyhnout. Na záchod si pak můžete odskočit v daném státě, do kterého máte naplánovanou trasu. Tímto krokem se vyhnete nejenom nepříjemným bakteriím a virům, ale také i zápachům.
Vybrat si vhodné místo je základem
Věděli jste, že má na hygienu vliv také výběr místa? Vezměte si místo u okénka, protože je napadeno méně bakteriemi. V případě, že na vás zbyde místo v uličce, nesahejte příliš na opěradla. Na ty se dotýká velké množství cestujících, kteří pouze procházejí. Právě z tohoto důvodu je místo u okénka v tomhle směru výhodnější. V neposlední řadě je skvělou prevencí pitný režim. Jestliže budete pravidelně pít, snižujete tím riziko na vznik nemoci. Voda má rozhodně mnoho pozitivních účinků, které vám pomáhají při pravidelných potřebách člověka v rámci dne.
Pokud se v letadle ani jednou nenapijete, vaše tělo nebude schopno se efektivně bránit, takže se zvyšuje možnost nákazy bakteriemi a viry. Ty mohou následně vyvolat buď to klasické nachlazení nebo vážnější onemocnění. Vezměte si s sebou do letadla láhev vody, abyste mohli během letu popíjet. Jde o článek, který vám poradí, jak neonemocnět z cesty letadlem?